bale ve dans

Klasik Bale

Daha önce hiç bale eğitimi almamış 7 yaş ve üstü öğrenciler fiziksel uygunluğu incelendikten sonra, daha önce bale eğitimi almış öğrenciler ise seviyesi tespit edildikten sonra uygun teknik sınıflara yerleştirilir. 8 yıl teknik eğitimlerini tamamlayan klasik bale öğrencileri M.E.B. onaylı diplomalarını almaya hak kazanırlar.

Diplomalarını alan öğrenciler bale eğitmenliği yapma ve bale okulu kurma yetkisine sahiptir.

Klasik Bale eğitimlerimiz; teknik sınıflar için

Devamını Oku
Street Jazz

Street jazz eğitimine 7-12 yaş arası öğrenciler kabul edilir. Bu dans türü hip, hop, Funk, RNB kombinasyonlarını içeren hareketli danslardan oluşur. Street Jazz, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikallerde, televizyon showlarında ve son dönemlerde kliplerde de kullanılmaktadır. Haftada bir gün 1 saat 15 dakika yapılmaktadır.

Devamını Oku
Hip-Hop

Hip-hop 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan zencilerin gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzıdır. Bu kültür DJ, graffiti, rap gibi kavramları içinde barındırır.

Hip-hop dansı ise, çoğunlukla hip-hop kültüründen türeyen müzik eşliğinde yapılan bir dans türüdür. Hip-hop jazz, rock, tap ve Latin, Amerikan kültürlerinden gelişmiştir.

Hip-

Devamını Oku
Jazz Dans

Önceleri Broadway müzikal ve sinemalarında kullanılan Jazz Dans, günümüzde televizyon programları, filmler, müzik videoları ve reklam gibi görsel mecralarda popülaritesi artan dans stillerinden biri haline gelmiştir.

Kökenleri Afrika ve Karayip danslarına dayanan Jazz Dans, klasik bale ve modern dans dünyasından koreografilerde can bularak bugünkü formuna ulaşmıştır. Temel unsurları; bale tekniğinin yanı sıra, ritim kullanma, estetik ve doğaçlamalara dayanan

Devamını Oku
Yetişkin Jazz Dans

“Yürüyebilen herkes dans edebilir”AFRİKA ATASÖZÜÖnceleri Broadway müzikal ve sinemalarında kullanılan Jazz Dans, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikaller, televizyon programları, filmler, müzik videoları ve reklam gibi görsel mecralarda popülaritesi artan dans stillerinden biri haline gelmiştir.

Jazz Dans; Funk, Li

Devamını Oku
Modern Dans

20. yüzyıl ve sonrasında klasik balenin değişmez kurallarına tepki olarak ortaya çıkan teknikler Modern Dans ve Çağdaş Dans adı altında toplanır. Merkeze vücudun doğal hareketliliğini koyan bu teknikler; vücudun doğal duruşundan yararlanarak özgür, yaratıcı ve sanatsal kaygısı olan formların ortaya çıkmasını sağlamış bir dans türüdür. Anlatım ve devinimdir Modern Dans…

Vücudu daha derinden keşfetmeye yarayan temel Modern Dans teknikleri, güç

Devamını Oku
Latin Dansları

14 yaş ve üzeri herkes Latin dansları eğitimine katılabilir. Katılmak isteyenler için partner zorunluluğu yoktur. Eğitmenler asistanları veya partnerleriyle derse katılmaktadırlar.

Latin Dansları haftada 1 gün 1,5 saat yapılmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz haftada 1 gün 1,5 saat olmak üzere pratik saatimize katılabilirler.

Devamını Oku
Tango

14 yaş ve üzeri herkes derse katılabilir. Partner zorunluluğu yoktur. Haftada 1 gün, 1,5 saat yapılmaktadır.

 

Devamını Oku
Rock'n Roll

Hızlı ve ritmik şarkılar kullanılarak yapılan Rock’n Roll Dansı, 20. yüzyılda toplum dansı olarak da bilinen Boogie-Woogie’den türetilmiştir. İlk kez Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan Rock’n Roll, 1945 sonrası Avrupa’da da yaygınlaşmaya başlamıştır. Dans, adını 1954-1960 yılları arasında popüler olan “Rock Müzik”ten esinlenerek almıştır.

Devamını Oku
Yetişkin Balesi

Hangi yaşta olursak olalım bale egzersizleri, kişinin beden farkındalığını arttırır. Duruş bozukluklarının sistemli bir şekilde düzeltilmesi ile doğru duruş pozisyonunun bedende otomatikleşmesini sağlar ve bütün bunlara bağlı olarak, kan dolaşımı ve sindirim sistemi hızlanır...

Gün içerisinde kendimizi birçok farklı ve aslında rahatsız olduğumuzu fark ettiğimiz pozisyonlarda buluruz. Düzeltilmeyen bu duruş bozuklukları; yorgunluk, baş ağrısı, kronik kas gerginlikleri, sırt ve bel ağrıl

Devamını Oku