müzik

Yamaha Music School

Junior Music Course

Junior Music Course; Yamaha Müzik Okulunda verilen tüm eğitimin temelini oluşturur.

“Junior Music Course”da çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişim seviyeleri için en uygun eğitim içeriği, yaklaşımı ve ders şekli benimsenmiştir.

Okul öncesi çocuklar işitsel becerilerini edinmede hızlı bir gelişim döneminden geçerler. İlk defa duydukları her türlü sesi ve kelimeyi anında ezberleyebilirler. Bu nedenle hayatlarının bu kritik döneminde dinleyerek, söyleyerek ve çalarak hem sağlam hem de dengeli bir temel müzik anlayışı kazanacaklardır.

“Junior Music Course”a katılma yaşı 4 veya 5’dir.

Bu, çocukların duyma hissinin en hızlı geliştiği dönemdir böylelikle kulaklarıyla duydukları sesi tanıma becerileri iyileşir. Bunlar mutlak kulak, armoni anlayışının geliştirilmesi ve müzikal ifadeleri ve tonları tanımanın geliştirilmesi için ideal koşullardır. Aynı zamanda çocuklar müziğin temel unsurlarını öğrenmeleri için teşvik edilirler (klavyeli enstrümanları öğrenme araçları olarak kullanarak melodi, ritim ve armoninin öğrenilmesi).

“Junior Music Course”un hedefi klavyeyi öğrenme aracı olarak kullanarak çocukların duydukları şarkıyı söylemelerini, söylediklerini çalabilmelerini ve kendileri müzik yapabilmelerini ya da kendilerini müzikal olarak ifade edebilmelerini sağlamaktır.

İki yıl sonunda çocuklar “Junior Music Course”dan “Junior Extension Course”a devam edebilirler.

 

Kimler katılabilir? 4 ile 5 yaşlarındaki çocuklar

Dersin süresi: 60 dakika

Kursun süresi: 2 yıl

Grup büyüklüğü: Anne-babalarıyla beraber 6-10 çocuk

Bu Kurs sadece Yamaha Müzik Okulları’nda sunulmaktadır.

 

Ebeveyn ile Ders

4 yaşındaki bir çocuğun bulunduğu ortamda kendini güvende hissedebilmesi için ebeveynine ihtiyacı vardır. Derslerde işlenen konuların evde tekrarı ve kontrolü açısından da ebeveyn bu sistemin ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrıca derste sınıf disiplinini oluşturmak da ebeveynlere düşen görevlerden biridir.

Geri Dön